PROJEKTY REALIZOWANE
 • „NIEwykluczone! - aktywna integracja społeczno-zawodowa kobiet"

  Rozpoczynamy rekrutację do projektu „NIEwykluczone! - aktywna integracja społeczno-zawodowa kobiet"

  Data rozpoczęcia: 2019-10-01 więcej
 • 30+KARIERA

  Od 1 września 2019 r. rozpoczynamy rekrutację do nowego projektu „30+ KARIERA”

  Data rozpoczęcia: 2019-08-20 więcej
 • AKTYWNOŚĆ jest KOBIETĄ!

  Rozpoczynamy rekrutację do nowego projektu aktywizującego zawodowo kobiety bierne zawodowo.

  Data rozpoczęcia: 2019-08-01 więcej

AKTUALNOŚCI

„FARMY FOTOWOLTAICZNE - najczystsza energia pod SŁOŃCEM!


 

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 30.06.2015 r. zakończyliśmy z powodzeniem realizację projektu „FARMY FOTOWOLTAICZNE - najczystsza energia pod SŁOŃCEM! Kompleksowe wsparcie szkoleniowe podlaskich „zielonych”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (PO KL 8.1.1).


Projekt był odpowiedzią na potrzeby szkoleniowe  24 podlaskich „zielonych” firm, współpracujących ze sobą w zakresie projektowania, budowy i obsługi farm fotowoltaicznych.

 

Celem projektu było nabycie kompetencji zawodowych przez 60 „zielonych” przedsiębiorców i ich pracowników (60 mężczyzn) z 24 podlaskich MŚP w zakresie fotowoltaiki poprzez udział w certyfikowanych szkoleniach.

 

W ramach projektu zrealizowane zostały następujące działania:

1.    Wsparcie szkoleniowe w zakresie projektowania farm fotowoltaicznych - 8 szkoleń, łącznie 269 godzin szkoleniowych.

2.    Wsparcie szkoleniowe w zakresie budowy i ochrony farm fotowoltaicznych - 25 szkoleń, łącznie 756 godzin szkoleniowych.

3.    Wsparcie szkoleniowe w zakresie zarządzania farmami fotowoltaicznymi – 5 szkoleń, łącznie 88 godzin szkoleniowych.

 

4progress – doradztwo i szkolenia czuwało nad prawidłową realizacją projektu, było odpowiedzialne za realizację poszczególnych działań zaplanowanych w projekcie, opracowanie niezbędnych do realizacji projektu dokumentów, dobór odpowiednich trenerów do realizacji ambitnych programów szkoleniowych, kontrolę terminowości realizacji działań, prawidłowo prowadzoną dokumentację i rozliczenia, organizację szkoleń oraz monitoring działań podjętych w ramach projektu.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom poszczególnych działań za aktywny udział w szkoleniach, duże zaangażowanie oraz dzielenie się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem!

Dodano: 2015-07-20